Достапни линкови

Вашингтон: Конгресот ја изгласа резолуцијата против планот за дополнителни сили во Ирак


Американскиот Претставнички дом ја изгласа необврзувачката резолуција против планот на претседателот Џорџ Буш за испраќање дополнителни трупи во Ирак. За резолуцијата гласаа, покрај демократите и некои републиканци.
XS
SM
MD
LG