Достапни линкови

Вашингтон: Белата Куќа не бара оправдување за почнување војна со Иран


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека Белата Куќа не бара оправдување за да поведе војна против Иран. Тој ова го изјави откако деновиве Вашингтон ги интензивира наводите дека Иран им доставува оружје на бунтовниците во Ирак.
XS
SM
MD
LG