Достапни линкови

Виена: Според Ел Барадеи, САД мора да разговараат со Иран


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мохамед Ел Барадеи изјави дека договорот за запирање на севернокорејската нуклеарна програма, постигнат неделава во Пекинг, покажува дека официјален Вашингтон мора да разговара ако сака ист таков договор да постигне и со Иран. Тој е убеден дека само санкциите на Обединетите нации нема да го натреаат Техеран да се откаже од својата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG