Достапни линкови

Вашингтон: Претставничкиот дом треба да гласа против планот на Буш за дополнителни војници во Ирак


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска би требало да гласа за резолуцијата против планот на претседателот Џорџ Буш за распоредување дополнителен број војници во Ирак. Иако, станува збор за необврзувачка мерка сепак, одобрувањето на резолуцијата ќе значи прв чекор на демократите, кои сега го контролираат Конгресот, да го натераат Буш да го смени курсот во Ирак.
XS
SM
MD
LG