Достапни линкови

Багдад: Моктада ал Садр наредил напуштање на Ирак


Ирачкиот претседател Џалал Талабани изјави дека радикалниот шиитски верски лидер Моктада ал Садр им наредил на командантите на неговата милиција да го напуштат Ирак. Талабани изрази уверување дека ал Садр ги поддржува новите операции за воведување ред и мир во земјата.
XS
SM
MD
LG