Достапни линкови

Брисел: Ахтисари ќе ги информира амбасадорите на НАТО за ситуацијата на Косово


Пратеникот на Обединетите нации Марти Ахтисари денеска во Брисел ќе ги информира амбасадорите на НАТО за ситауцијата на Косово и за неговиот предлог за решавање на косовскиот статус. Портпаролот на НАТО Џејмс Апатурај изјкави дека Северноатлантскиот совет нема да го разгледува политичкиот статус на Косово, туку она што би можело да биде закана за тамошната безбедност.
XS
SM
MD
LG