Достапни линкови

Пјонгјанг: Согласност за продолжување на преговорите меѓу Северна и Јужна Кореја


Северна и Јужна Кореја постигнале согласност да ги обноват преговорите на највисоко ниво во Пјонг Јанг на 27-ми овој месец. Овие преговори беа прекинати пред 7 месеци, кога Северна Кореја изврши тестирање на ракета.
XS
SM
MD
LG