Достапни линкови

Мадрид: Почнува судењето на 29 осомничени за терористичките напади од 2004


Во Мадрид за денеска е закажан почеток на судењето на 29 осомничени кои во 2004 извршија терористички напад во шпанскиот главен град. Во овој напад загинаа околу сто и деведесет лица.
XS
SM
MD
LG