Достапни линкови

Туркменистан: Гурбагули Бердимухамедов победи на претседателските избори


Гурбагули Бердимухамедов е победник на претседателските избори во Туркменистан. Тој освои 89 насто од гласовите во неделата на изборите по смртта на неприкосновениот Сапамурат Нијазов. На изборите учествуваа неколку кандидати но од една иста партија.
XS
SM
MD
LG