Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна и Јужна Кореја ќе ги обноват меѓусебните разговори


Северна и Јужна Кореја се согласија да ги продолжат меѓусебните разговори на министерско ниво 7 месеци по пропаѓањето на дијалогот. Пјонгјанг се согласил на разговори за подобрување на односите ден по веста дека е постигнат договор на 6 партитните преговори за севрно корејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG