Достапни линкови

Брисел: Премиерот Никола Груевски на средби во ЕУ и НАТО


Делегација на македонската влада предводена од премиерот Никола Груевски денеска ја започнува дводневната посета на Брисел. За време на престојот, меѓу другото, предвидени се средби со еврокомесарот Хавиер Солана и со генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер.
XS
SM
MD
LG