Достапни линкови

Бикфаја: Тројца загинати во бомбашки напад врз два автобуса


Најмалку тројца загинати и петнаесет повредени е билансот од денешниот бомбашки напад врз два автобуса на автопатот во близина на либанскиот град Бикфаја кој претежно е населен од христијани. Засега не е позната причината за експлозиите до кои дојде ден пред годишнината од убиството на поранешниот либански премиер Рафик Харири.
XS
SM
MD
LG