Достапни линкови

Багдад: Најмалку 20 загинати при експлозија на камион бомба


Дваесетина луѓе загинале, а четириесет биле ранети во експлозија на камион бомба во близина на колеџот за економски науки во Багдад, соопшти полицијата. Американско ирачките сили покренаа голема акција за спречување на насилствата меѓу шиитите и сунитите со цел да се избегне граѓанската војна во Ирак.
XS
SM
MD
LG