Достапни линкови

Солт Лејк Сити: Вооружено лице убило пет лица во трговски центар


Вооружено лице синоќа во американскиот град Солт Лејк Сити убил пет луѓе по што бил убиен од полицијата. Засега не се познати мотивите за нападот што се случил во еден трговски центар во градот. Во одделен инцидент во Филаделфија пак, вооружен човек убил три лица, по што и самиот си го одзел животот. Тоа се случило за време на состанокот на директорите на една компанија, прецизираат агенциите.
XS
SM
MD
LG