Достапни линкови

Техеран: Иран ги отфрла американските обвинувања за снабдување на ирачките бунтовници


Иран ги отфрли американските обвинувања дека властите во Техеран се одговорни за снабдување на ирачките бунтовници со експлозивни направи, оценувајки таквите тврдења како пропаганда. Американски претставници соопштија дека од такви експлозивни направи, во Ирак, во изминативе 2 години, загинале над 170 американски војници.
XS
SM
MD
LG