Достапни линкови

Багдад: Над 55 загинати во денешните силни експлозии


Над 55 лица загинале, а околу 100 биле повредени во денешните силни експлозии во центарот на Багдад, јавуваат агенциите. Според полицијата, речиси симултано експлодирале два автомобили бомби и уште една на улица, во трговскиот дел на градот, при што е причинета и голема материјална штета.
XS
SM
MD
LG