Достапни линкови

Ријад: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин е во посета на Саудиска Арабија, каде што со саудиските власти разговара за ситуацијата на Блсикиот Исток и во Ирак. Путин, потоа ќе ги посети и Катар и Јордан.
XS
SM
MD
LG