Достапни линкови

Токио: Рекорд за најдолга зима без снег по 1876 година


Јапонската престолнина, Токио постави рекорд за нејзината најдолга зима без снег. Јапонската метеоролошка агенција соопшти дека во Токио и околината годинава не паднал снег и дека последниот пат кога тоа се случило е во 1876 година. Како што јавуваат агенциите, температурите во многу места во Јапонија, оваа година се невообичаено високи.
XS
SM
MD
LG