Достапни линкови

Вашингтон: НАТО и Русија мора да соработуваат околу безбедносните прашања


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска изјави дека земјите-членки на НАТО и Русија мора да соработуваат околу безбедносните прашања. Неговите коментари следуваат по изјавата на рускиот претседател Владимир Путин дека Соединетите Држави придонесуваат за зголемување на глобалната небезбедност. Белата Куќа ги отфрли тврдењата на Путин како невистинити.
XS
SM
MD
LG