Достапни линкови

Индонезија: 20 годишна жена почина од птичји грип


Дваесет годишна жена денеска почина од птичји грип во Индонезија, со што бројот на жртвите од овој смртоносен вирус се искачи на 64. Здравствените власти на Индонезија соопштија дека жената постојано била во контакт со болни птици. Двајца од соседите на жената се хоспитализирани со симптоми на истата болест.
XS
SM
MD
LG