Достапни линкови

Багдад: Најмалку 12 лица убиени во бомбашки напад


Најмалку 12 луѓе биле убиени, а околу 25 ранети во денешниот напад на бомбаш самоубиец на една полициска станица во северен Багдад. Полицијата соопшти дека нападот се случил во градот Ал Давр, во близина на Тикрит. Во меѓувреме Американската војска соопшти дека еден од нејзините војници е убиен во престрелка во провинцијата Дијала.
XS
SM
MD
LG