Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат преговорите за северно корејската нуклеарна програма


Во Пекинг денеска продолжуваат преговорите за запирање на северно корејскатата нуклеарна програма. Америакнскиот преставник Кристофер Хил изјави дека има напредок во преговорите, ни и тоочки на несогласување.
XS
SM
MD
LG