Достапни линкови

Вашингтон: Сенаторот Барак Обама се очекува официјално да ја истакне претседателската кандидатура


Американскиот сенатор Барак Обама планира денеска официјално да ја истакне својата кандидатура за претседател на Соединетите Држави. Обама е ново лице во американската политика и се смета за главен конкурент на Хилари Клинтон во рамките на номинациите во Демократската партија. Доколку биде избран тој ќе бил прв црн претседател на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG