Достапни линкови

Багдад: Убиени најмалку 11 цивили, а киднапирале 13


Ирачката полиција соопшти дека вооружени лица во ирачки воени униформи убиле најмалку 11 цивили, а киднапирале 13 во градот Имам, јужно од Багдад. Во меѓувреме, американските сили соопштија дека убиле 8-мина бунтовници во воздушен напад, исто така јужно од Багдад.
XS
SM
MD
LG