Достапни линкови

Пјонгјанг: Постигнат договор за некои точки од договорот за Северна Кореа


Северно-корејскиот претаставник на 6-партитните преговори за нуклеарната програма на Пјонг Јанг, Ким Ки Гван, изјави дека е постигнат договор за некои точки од нацрт планот, предложен од Кина. Ваквиот коментар доаѓа по неговата средба со американскиот претставник Кристофер Хил, кој пак оцени дека сеуште постојат разлики меѓу преговарачите. 6партитните преговори во Пекинг продолжуваат и денеска.
XS
SM
MD
LG