Достапни линкови

Севиља: Средба на министрите за одбрана на НАТО со Сергеј Иванов


Министрите за одбрана на НАТО, во рамките на вториот ден од неформалниот состанок во Севиља, денеска разговараат со рускиот колега Сергеј Иванов, главно за соработката меѓу НАТО и Русија. Лавров, во врска со статусот на Косово изјави дека независноста би ја отворила пандорината кутија и оти потоа можат да се очекуваат исти барања од други територии во Европа. Вчера, на состанокот, Соединетите Држави побараа НАТО да испрати дополнителни трупи во Авганистан, поради очекуваната талибанска офанзива.
XS
SM
MD
LG