Достапни линкови

Багдад: Најмалку 16 лица загинаа во бомбашки напади во Ирак


Најмалку 16 лица загинаа во бомбашки напади во Ирак. Во експлозија на автомобил бомба на пазарот во Ал Азизија претежно шиитско градче загинале најмалку 10 лица, а 25 беа ранети. Во Багдад пак од автомобил бомба во близина на џамија загинаа најмалку 6 лица.
XS
SM
MD
LG