Достапни линкови

Пекинг: Продолжија разговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја


Во Пекинг продолжија шестпартитните преговори за нуклеарната програма на Северна Кореја. Преговарачите дискутираат за понудата како да се примени понудата од 2005 со која на Пјонг јанг му се нуди економска помош и безбедносни концесии за да се откаже од воената нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG