Достапни линкови

Приштина: Владата на Косово не прифаќа одложување на преговорите во Виена


Косовската влада синоќа го отфрли предлогот на Белград за одложување на преговорите за решавање на идниот статус на Косово. Според предлогот на пратеникот Марти Ахтисари преговорите треба да започнат на 13 фебруари, а Белград бара одложување од 10 дена до конституирање на српскиот Парламент.
XS
SM
MD
LG