Достапни линкови

Багдад: Малиќи ги повика воените команданти да забрзаат со подготовките на безбедносната операција


Ирачкиот премиер Нури Малики ги повика воените команданти да ги забрзаат подготовките за долгоочекуваната безбедносна операција во Багдад. Според Малики, одложувањето им дозволило на бунтовниците да ги интензивираат нападите кои во изминатите недели однесоа стотици животи. Инаку, вчера во Ирак загинале или се најдени мртви 51 лице, меѓу кои и двајца американски војници.
XS
SM
MD
LG