Достапни линкови

Белград: Посета на висока делегација на ЕУ


Висока делегација на ЕУ предводена од шефот на германската дипломатија Штајнмаер и еврокомесарите Солана и Рен, денеска ќе престојуваат во Белград, каде што со српското раководство ќе разговараат за статусот на Косово и за формирање нова влада. Претходно Солана во Приштина ќе се сретне со претставници на локалните и меѓународните власти. Во Белград денеска ќе допатува и британскиот министер за европски прашања Џефри Хун.
XS
SM
MD
LG