Достапни линкови

Џакарта: 340 илјади лица ги напуштија домовите поради поплави


Поплавите во индонезискиот главен град Џакарта принудија 340 илјади лица да ги напушат домовите. Поплавите зафатија 75 насто од градот, а досега загинаа 25 најмалку лица. Поплавите за време на дождоцвната сезона се вообичаена работа во Инодезија но сегашната ситуација се оценува како најлоша во минатите 5 години.
XS
SM
MD
LG