Достапни линкови

Свет: Путин и Чавез со нов модел за контрола на медиумите


Медиумската група – Комитет за заштита на новинарите соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин и венецуелскиот Хуго Чавез преставуваат нов модел на владина контрола врз печатот. Оваа американска група Путин и Чавез ги нарече Демократаори или популарно избрани автократи. Тие создале легална рамка за контрола и цензура на медиумите.
XS
SM
MD
LG