Достапни линкови

Багдад: Од денеска американско – ирачка офанзива


Командниот центар за заедничка американско – ирачка офанзива чија цел е да ја врати безбедноста во Багдад најави за денеска офанзива со многу поголем интензитет отколку досегашните. Со центарот раководи ирачкиот генерал Абоуд Гамбар.
XS
SM
MD
LG