Достапни линкови

Москва: Средба ЕУ – Русија за косовскиот статус


Во Москва денеска средба меѓу министерската тројка на Европската унија и претставници на Руската федерација. Главна тема на разговорите косовскиот статус. Освен за ова ќе се разговара за состојбата на Блискиот Исток, Иран и слично.
XS
SM
MD
LG