Достапни линкови

Колумбија: Најмалку четири рудари загинаа во експлозија на метан


Најмалку четири рудари загинаа, а 28 се затрупани под земјата, по експлозија на метан во еден рудник за јаглен во северо-источна Колумбија. Спасувачките екипи соопштија дека рударите кои биле во близина на местото каде што се случила експлозијата, најверојатно се задушиле. Досега според нив, пронајдени се телата на четири рудари, кои се во потполност изгорени.
XS
SM
MD
LG