Достапни линкови

Авганистан: Убиен еден од главните талибански лидери во акција на НАТО


Трупите на НАТО денеска спроведоа презизна акција во јужен Авганистан, пришто е убиен еден од главните талибански лидери. Портпаролот на НАТО, Том Колинс соопшти дека нападот во близина на градот Муса Кала бил извршен во потполна координација со аганистанската влада. Според очевидците, возушниот напад го погодил возлото во кое се наоѓал талибанскиот командант Мулаф Гафор.
XS
SM
MD
LG