Достапни линкови

Вашингтон: САД ја поддржуваат Македонија во напорите за членство во НАТО


Соединетите Држави длабоко ги поддржуваат напорите на Македонија за членство во НАТО, изјави вицепремиерот и министер за здравство Имер Селмани на крајот од неколкудневниот престој во Вашингтон. Селмани додаде дека на средбите што македонската делегација ги имала во Конгресот и во Стејт Департментот, Македонија била посочена како одличен пример во регионот.
XS
SM
MD
LG