Достапни линкови

Газа: Продолжуваат пресметките меѓу ривалските палестински фракции


Пресметките меѓу ривалските палестински фракции во Појасот Газа продолжија и денеска и до сега во нив, како што јавуваат агенциите, биле повредени најмалку осум лица. Вчера движењето Хамас и опозициониот Фатах соопштија дека постигнале примирје. Во изминативе неколку денови двете страни постигнаа неколку договори за прекин на непријателствата, но тие не се почитуваа.
XS
SM
MD
LG