Достапни линкови

Флорида: Најмалку 19 загинати во торнадо


Најмалку деветнаесет лица загинале во вчерашното торнадо во американската држава Флорида. Невремето уништило над петстотини куќи, па властите страхуваат дека бројот на жртвите би можело да биде поголем.
XS
SM
MD
LG