Достапни линкови

Белград: В понеделник посета на британскиот министер за Европа Џефри Хун


Британскиот министер за Европа Џефри Хун в понеделник ќе престојува во официјална посета на Србија. Неговата посета, како што наведуваат агенциите, била договорена пред да биде соопштен датумот на кој пратеникот на Обединетите Нации Марти Ахтисари ги запозна Белград и Приштина со неговиот предлог за статусот на Косово. Предлогот на Ахтисари, според Хун, е можност за воспоставување стабилност и оти е важно за него позитивно да реагираат и двете страни.
XS
SM
MD
LG