Достапни линкови

Исламабад: Пакистан ќе ја оградува границата со Авганистан


Пакистанскиот претседател генерал Первез Мушараф денеска изјави дека Пакистан ќе ја огради 35 километри долгата граница со Авганистан со цел да го спречи преминот на милитантите. За тоа биле потребни неколку месеци, рече Мушараф, додавајки дека некои од пакистанките безбедносни сили ги игнорирале талибанците кои превземале операции во Авганистан.
XS
SM
MD
LG