Достапни линкови

Багдад: Повеќе од 80 загинати во различни напади во Ирак


Во различни напади вчера во Ирак загинале повеќе од 80 луге мегу кои и еден американски војник сооштија безбедносните власти. Во јужната провинција Мутана пак беа пронајдени тела на повеќе од 250 лица за кои се претпоставува дека биле курдски затвореници. Според агенциите во текот на минатиот месец во земјата загинале речиси 2000 цивили.
XS
SM
MD
LG