Достапни линкови

Даблин: Посета на вицепремиерката Габриела Коневска Трајковска


Вицепремиерката Габриела Коневска Трајковска денеска ке престојува во Република Ирска каде што ке се сртене со државниот министер за европски прашања Нил Трејси и со генералниот директор на областа Европска Унија во ирското министертсво за надворешни работи.Претходно, Трајковска два дена престојуваше во Велика Британија каде што оствари средби со министерот за Европа на Форин Офисот Џеф Хун и со преставници на повеке ресори во британската влада.
XS
SM
MD
LG