Достапни линкови

Париз: Забрана за пушење во канделарии, ресторани и продавници


Денеска во Франција стапи во сила забраната на пушењето во канцеларии, ресторани и продавници. Во казината и ноќните барови оваа мерка ќе важи од идната година. Забраната за пушење на јавни места досега имаат воведено Ирска, Шпанија, Холандија и Шведска.
XS
SM
MD
LG