Достапни линкови

Хаг: Генералниот секретар на ОН ја завршува турнејата низ Африка и Европа


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан ки Мун со престојот во Хаг ја завршува турнејата по земјите на Африка и на Европа. Бан ки Мун ќе го посети Меѓународниот кривичен суд, како и Хашкиот трибунал при што ќе разговара со претседателот на трибуналот Фауст Покар и со главната обвинителка Карла дел Понте.
XS
SM
MD
LG