Достапни линкови

Ерусалим: Израел не планира да користи воена сила против Иран


Израелскиот вицепремиер Шимон Перес изјави дека Израел не планира да употреби воена сила против Иран, за кој се претпоставува дека прави обиди да разработи нуклеарно оружје. Перес изјави дека иранскиот проблем може да се реши со смена на режимот во Техеран, како и со воена интервенција, но Израел нема да нанесува удари врз ирански нуклеарни објекти.
XS
SM
MD
LG