Достапни линкови

Бирмингем: Британската полиција уапси осум лица осомничени за тероризам


Британската полиција, изутрината во Бирмингем, уапсиле 8 лица осомничени за тероризам. Слична акција беше изведена и во минатата недела во Јоркшир, северна Англија.
XS
SM
MD
LG