Достапни линкови

Лос Ангелес: Почина американскиот писател Сидни Шелдон


Најпродаваниот американски писател Сидни Шелдон почина во Калифорнија на 89 годишна возраст од компликации предизвикани од пневмонија. Шелдон ја започна кариерата со пишување сценарија за претсави на Бродевеј и за филмови, а потоа стана светски познат писател на романи.
XS
SM
MD
LG