Достапни линкови

Бишек: Азим Исабеков нов премиер на Киргизстан


Парламентот на Киргизстан денеска го избра Азим Исабеков за нов премиер. Поранешниот премиер Феликс Кулов во минатиот месец поднесе оставка поради несогласувањата околу новиот устав на земјата. Исабеков е познат како близок соработник на претседателот Курманбек Бакиев.
XS
SM
MD
LG